פנדה מדיה » האם שווה להשקיע בדומיין פרימיום?

האם שווה להשקיע בדומיין פרימיום?

רבים מאיתנו לא מודעים לכך אבל קיים תחום שמגלגל מיליוני דולרים בכל שנה והתחום הזה הוא התחום של מכירת דומיינים. התחום של מכירת דומיינים מאוד פעיל בחו"ל וקצת פחות בארץ אבל למרות זאת הוא תופס תאוצה בשנים האחרונות גם במדינתנו הקטנה.

התחום כל כך פופולרי בחו"ל שאם תחפשו דומיינים עם סיומת com אתם תגלו שכמעט כל שילוב מילים אפשרי שקיים תפוס ורבים מהשמות התפוסים יכולים להימכר באלפי ולעיתים גם במאות אלפי דולרים. במאמר הבא ננסה לעזור לכם להחליט האם שווה להשקיע סכום כספי של אלפי או עשרות אלפי שקלים בקניית דומיין?

רכישת דומיינים פרימיום

איך לבנות אתר בחינם בשעה וחצי?

יש לי הצעה מעניינת עבורך, יצרתי הדרכה מלאה של למעלה משעה וחצי שתלמד אותך איך לבנות אתר מ-0 בחינם כולל רכישת אחסון ודומיין. נשמע מעניין? אשמח לשלוח לך אותה למייל.

האם רכישת דומיין שווה את ההשקעה?

אין כל ספק שהדומיין הוא אחד המרכיבים החשובים ביותר עבור כל עסק שמנסה לשווק את עצמו ברשת. שם דומיין קצר וקליט יכול להיות ההבדל בין אתר מצליח לבין אתר שנכשל. באמצעות שם טוב שקל לזכור תהיה לגולשים של האתר האפשרות להיכנס לאתר גם מהדפדפן וללא שימוש במנועי החיפוש, בנוסף הרבה יותר קל להתנהל עם מייל עסקי בדומיין קצר עם שם קליט מאשר בדומיין ארוך.

במידה ופתחתם עסק חדש וגילתם שהשם שלכם תפוס אז אתם מתחילים מנקודת התחלה מאוד לא טובה כי אתם נותנים את היכולת למישהו אחר לקדם עסק על אותו השם של העסק שלכם. תחרות של שם עסק עם אתרים נוספים היא אף פעם לא דבר טוב והיא יכולה להוביל למצב שבו המתחרים שלכם יגנבו תנועה מהאתר שלכם.

אז לשאלה אם הדומיין שווה את ההשקעה? תלוי בכם ותלוי במחיר. אתם תצטרכו לעשות את השיקולים שלכם האם שווה לרכוש דומיין ממישהו לפי הצורך שלכם בדומיין. מה שחשוב לקחת בחשבון בשיקול זה שאם מישהו מחזיק בדומיין עם שם העסק שלכם ככל שהעסק שלכם גודל הערך של הדומיין עולה וכך גם המחיר שידרוש בעל הדומיין הנוכחי בהמשך.

איך למצוא דומיינים למכירה?

במידה וחיפשתם שם דומיין וראיתם שהדומיין לא מכיל אתר אבל הוא בכל זאת תפוס אז קיימת סבירות גבוהה לכך שהדומיין למכירה. בשביל לנסות לבדוק האם הדומיין באמת למכירה יש לעשות בדיקת בעלות (Whois) באתר איגוד האינטרנט הישראלי בקישור מתחת:

https://www.isoc.org.il/whois

לאחר הכנסת שם המתחם לאתר של איגוד האינטרנט הישראלי תהיה לכם האפשרות לצפות בפרטי יצירת הקשר של בעל הדומיין ולפנות אליו על מנת לנסות לרכוש ממנו את הדומיין.

אופציה נוספת היא לנסות ולמצוא דומיינים למכירה באתרים שמאפשרים לקנות דומיינים. האתרים המובילים בתחום בחו"ל הם: Sedo ו-GoDaddy ואם אתם מנסים למצוא בעיקר דומיינים למכירה מהארץ אז אתם יכולים גם לבדוק את האתר Best Domains.

שתפו את המדריך באתרי המדיה החברתית וזכו לברכה:

כלי נגישות