פנדה מדיה » בניית אתר בוורדפרס או ב-Wix?

בניית אתר בוורדפרס או ב-Wix?

לצד ההתחזקות של וויקס (חברה ישראלית וגלובלית שמשרדיה המרכזיים ממוקמים בנמל תל אביב)  עולה השאלה האם לבחור בוויקס או בוורדפרס כאשר אתם רוצים לבנות אתר לעסק? במאמר הבא נדבר מעט על הנושא ועל איזו אופציה עדיפה מבין השניים Wix או WordPress?

בניית אתר בוורדפרס או בוויקס

איך לבנות אתר בחינם בשעה וחצי?

יש לי הצעה מעניינת עבורך, יצרתי הדרכה מלאה של למעלה משעה וחצי שתלמד אותך איך לבנות אתר מ-0 בחינם כולל רכישת אחסון ודומיין. נשמע מעניין? אשמח לשלוח לך אותה למייל.

מה ההבדלים המרכזי בין וויקס לוורדפרס?

וויקס היא בעצם פלטפורמה שבה אתם יכולים להיכנס לאתר, לבחור תבנית, לבחור דומיין ופשוט לשנות מעט את התוכן והתמונות באתר על מנת שיהיה לכם אתר מוכן באוויר.

לעומת זאת כאשר מדובר על תהליך של בניית אתר בוורדפרס כאן התהליך קצת יותר מסובך ותחילה אתם תצטרכו להוריד את המערכת של וורדפרס בגרסה העדכנית מהאתר של וורדפרס, לאחר שסיימתם להוריד את וורדפרס תצטרכו לרכוש דומיין, אחסון, לקשר בין הדומיין לאחסון, להתקין את וורדפרס על האחסון ורק אז האתר שלכם יהיה באוויר.

התהליך של העלאת אתר וורדפרס לאוויר הוא לא תהליך מסובך אחרי שעושים את זה פעם אחת אבל תהיה עקומת למידה בפעם הראשונה שתבצעו את התהליך. יש כמובן הבדלים נוספים אבל ההבדל המרכזי בין השניים הוא שיותר פשוט ומהיר להעלות אתר באמצעות וויקס.

האם לבחור ב-Wix או ב-Wordpress?

בפסקה הקודמת הסברנו שהיתרון המשמעותי של וויקס על פני וורדפרס הוא שניתן ליצור אתרים באופן מהיר יותר בוויקס, ולמרות זאת כמעט כל בונה אתרים ימליץ לכם לבנות אתר בוורדפרס ולא בוויקס. אומנם זה נכון שאפשר לבנות אתרים בוויקס יותר מהר אבל החיסרון המרכזי הוא שברגע שאתם לא מרוצים מ-Wix אין לכם את היכולת לעזוב אותם ולמעשה הדרך היחידה לעזוב את וויקס היא על ידי השקעה נוספת ובנייה של האתר מחדש באמצעות פלטפורמה אחרת כמו וורדפרס.

על מנת להימנע ממצב שבו אתם תהפכו ללקוחות שבויים עדיף לבנות את האתר באמצעות וורדפרס ומאחר ו-Wordpress היא מערכת קוד פתוח שמאפשרת גישה לכל קבצי האתר תהיה לכם גם היכולת ליצור פיתוחים אישיים או לפנות למפתח אתרים בוורדפרס על מנת שיסייע לכם במידה ותרצו לשנות את האתר או את הצורה שבה המערכת עובדת.

בשורה התחתונה למרות שקצת יותר קל עם וויקס בהתחלה זה הופך ליותר ויותר קשה בהמשך וככול שהאתר שלכם יגדל ותצטרכו ליצור פיתוחים באופן יותר אישי וויקס תהיה אופציה פחות ובה ובגלל זה וורדפרס תמיד תהיה עדיפה על וויקס. באופן כללי כל מערכת קוד פחות תמיד תהיה עדיפה על מערכת קוד סגור שכובלים אתכם בשרשראות.

שתפו את המדריך באתרי המדיה החברתית וזכו לברכה:

כלי נגישות