פנדה מדיה » קורס/לימוד בניית אתרים בחינם – טיפים חשובים

קורס/לימוד בניית אתרים בחינם – טיפים חשובים

בניית אתר אינטרנט באופן עצמאי בחינם עשויה להיות משימה מאתגרת אך לא בלתי אפשרית. בעולם הדיגיטלי כיום האפשרויות הן בלתי נגמרות, ויש אופציות גם לבעלי עסק בעל תקציב קטן יותר לעומת חברות ענקיות עם תקציב בלתי מוגבל.

וורדפרס הוא מערכת קוד פתוח באמצעותו ניתן לבנות אתר גם ללא חוש טכני וגם ללא תשלום גבוה מאוד. כמובן תלוי בסוג האתר, וככל שהאתר מורכב יותר כך העבודה תהיה קשה יותר אך בשביל אתרים בסיסיים לגמרי אפשר לעשות זאת לבד. אז איך בונים אתר באמצעות וורדפרס ומהן האפשרויות העומדות בפנינו?

בניית אתרים בוורדפרס בחינם

איך לבנות אתר בחינם בשעה וחצי?

יש לי הצעה מעניינת עבורך, יצרתי הדרכה מלאה של למעלה משעה וחצי שתלמד אותך איך לבנות אתר מ-0 בחינם כולל רכישת אחסון ודומיין. נשמע מעניין? אשמח לשלוח לך אותה למייל.

הגיע הזמן להכיר את וורדפרס

וורדפרס היא מערכת מצוינת למי שמעוניין לבנות אתרים בתור מתחיל עם חוש טכני בסיסי בלבד. מלבד העובדה שהיא חינמית לחלוטין, וורדפרס מציעה מגוון תוספים ושדרוגים לתחזוקת האתר שירימו אותו כמה שלבים למעלה.

התוספים הם הליבה של המערכת ובעצם מסייעים בקידום האתר מבחינת SEO במנועי החיפוש, שיפור מהירות האתר, תוספי אבטחה, נגישות, ועוד. ישנם אינספור תוספים המותאמים לכל אתר באופן מושלם, ולמרות שוורדפרס מציעה מערכת מתוחכמת בפני עצמה, מומלץ להיעזר בכל התוספים שיש לה להציע.

במידה ואתם מתלבטים בין אופציות כמו וורדפרס או וויקס אז חשוב לציין שוורדפרס היא מערכת קוד פתוח המציעה שליטה מלאה בזמן שוויקס היא מערכת קוד סגור שלא תאפשר לכם גישה לקבצים של האתר ומדובר על חתונה קתולית מאחר ואי אפשר לעזוב את וויקס ולקבל את האתר שלנו.

וויקס או וורדפרס? אל תעשו את הטעות הזאת! - Wix vs WordPress

וויקס או וורדפרס? אל תעשו את הטעות הזאת! - Wix vs WordPress

מתחילים לבנות אתר לבד ובחינם

החלטתם לבנות אתר לבד בוורדפרס, מעולה. בשלב הראשון חשוב לחקור על עולם בניית האתרים ולהבין מה בדיוק אתם אוהבים בו, או מה מושך אתכם בדיוק.

מלבד העובדה שניתן להרוויח פרנסה יפה בתחום, התחום עצמו מאוד תחרותי כמו תחומים רבים אחרים ובנוסף – בוני אתרים מתחילים מתמחים בעיקר באתרי תדמית, בלוגים ואתרים פשוטים יחסית. במידה ואתר בסיסי זה כל מה שאתם צריכים – אתם לגמרי יכולים לבנות אותו לבד בעזרת מדריכים וסרטונים פשוטים על וורדפרס גם ללא צורך בהבנה עמוקה יותר לתחומים כמו מיתוג עסקים, קידום בגוגל וכו…

בשלב הראשון חשוב להבין מהו אחסון אתר ומהו דומיין. אלו שני הדברים הבסיסיים והראשוניים שאתם צריכים לדעת. היכן אתם מאחסנים את האתר הוא פקטור קריטי המשפיע על האתר לטווח הארוך. כמו כן, שם התחום או "הדומיין" ילווה אתכם למשך שנים רבות וצריך לחשוב על שם המותג שיהיה קצר, זכיר ולעניין – וכמובן פנוי.

בשלב השני פונים להתקנת וורדפרס. ההתקנה עצמה מאוד פשוטה, ישנם מדריכים אונליין המתארים שלב שלב כיצד ניתן להתקין את המערכת, איך נכנסים אליה בתור התחלה ומה עושים בדיוק לפני שמתחילים לבנות את האתר שלכם.

אחד הדברים המגניבים והמועילים ביותר בוורדפרס אלו התבניות. בעזרת התבניות ניתן לבנות אתר ולשנות אותו עפ"י הצרכים שלכם מבחינת פונטים, צבעים, לוגו, וכל היוצא בזה. אתם יכולים לבחור האם להתקין תוספים בהתקנה עצמה או לבחור לאחר מכן באופן עצמאי תוספים ספציפיים מומלצים.

לאחר שהגדרתם הגדרות בסיסיות כמו דף הבית, עמודים, ואת השפה של האתר, אתם יכולים לבחור תבנית מבין התבניות המוצעות במערכת או להעלות תבנית משלכם. כפי שציינו, לכל צעד יש מדריך אונליין ולכן אין צורך לשבור את הראש, הפעולות הן פשוטות למדי.

התקנת וורדפרס על שרת האחסון - התקנה של WordPress

התקנת וורדפרס על שרת האחסון - התקנה של WordPress

יצירת אתרים בקלות עם אלמנטור

תוסף עיקרי בוורדפרס הוא אלמנטור (יחד עם השדרוג אלמנטור פרו). אלמנטור הוא פיתוח ישראלי מצליח ביותר, המציע בנייה באמצעות תבניות ושיטת "לגרור ולשחרר", כך שאתם בעצם שולטים היכן התבניות נמצאות ואיפה.

באמצעות התוסף אפשר להחליט היכן כל אלמנט נמצא, ובעצם כך ניתן לבנות את האתר כולו או דף באתר מאוד בקלות. אלמנטור יכול לחסוך הרבה מאוד זמן אבל מצד שני יש בו גם חסרונות כמו טעינה איטית ועוד. שווה להתייעץ עם בעל מקצוע על מנת להחליט מה יותר עדיף.

לסיכום, אם החלטתם לבנות אתר בעצמכם בחינם – זה לגמרי אפשרי. וורדפרס היא אחת ממערכות התוכן הפופולריות ביותר בעולם, המציעה שפע אפשרויות אינסופיות לכל מי שמעוניין בבניית אתר משלו מבלי לשלם לבונה אתרים מקצועי.

יחד עם זאת חשוב להבין שהתהליך גם ללא בונה אתרים הוא לא חינם ב-100% ויצריך תשלום של כמה מאות שקלים בשנה לחברת אחסון ולחידוש הדומיין.

בניית אתר אינטרנט בחינם - המדריך המלא

בניית אתר אינטרנט בחינם - המדריך המלא

שתפו את המדריך באתרי המדיה החברתית וזכו לברכה:

כלי נגישות